Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Podbořany 1.5.2015

1. 5. 2015

                                     Výstava  Podbořany

Dne 1.5.2015 se konala již několikátá tradiční jarní výstava králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva v areálu ZO ČSCH Podbořany pod záštitou města Podbořany. Naší výstavu obeslalo na 40 vystavovatelů z místní ZO, okolních ZO a dokonce i chovatel až z pro nás dalekého Chebu. K přejímce zvířat došlo 29.4. ve středu v odpoledních hodinách. K samotnému posouzení poté ve čtvrtek 30.4. v dopoledních hodinách a výstava pro veřejnost proběhla v pátek dne 1.5. od 8- 16h. Na výstavě bylo vystaveno 120ks králíků, 22 plemen. Posouzení provedl př. Ekrt  a čestné ceny získali: př. Hoffman na BO (div.), př. Gruncl na Čv, př. Topinka na kol. Kal, př. Schellinger na Du, př. Baštýř na Mab, př. Kotrba na Sč, př. Pícl Z. mch. na Heč, př. Rabasová na Hem, př. Rabasová na Ca a př. Hejda na Rexči. Cekem bylo u králíků uděleno 10 Čc.

Holubů jsme měli vystaveno na 80ks, 15 plemen. Posouzení provedl již tradičně př. Erlich a čestné ceny obdržely: př. Rabas na Český rejdič rousný žl. plavý, př. Kvasnička na Rakovnický kotrlák černý tygr, př. Kvasnička na Rakovnický kotrlák červený, př.Polívka na Slezský barevnohlávek, př. Rabas na Anglický indián, př. Särközi na Moravská bagdeta, př. Tesař na Český stavák modrý sedlatý (96b). Celkem bylo u holubů uděleno 8 Čc.

Drůbež, byla zastoupena  15 voliérami  v kterých bylo na 44ks drůbeže, 10 plemen. Posouzení provedl př. Vilhelm a čestné ceny získali: př. Polívka na Hempšírka měděně červená, př.  Koštial  na Antverpský vousáč, př. Hanzl na Zdrobnělá australka, př. Rabas na Bojovnice staroanglická a to dvakrát, př. Baštýř na Zdrobnělá holanďanka a př. Rabas na Paduánka žlutá bíl. lemovaná. Celkem bylo u drůbeže uděleno 7 Čc.

Exotů a okrasného ptactva bylo vystaveno na 91ks, 16 plemen. Posouzení zde provedl př. Hetzer a čestné ceny získali: př. Štěch na papoušek senegalský, př. Štěch na kanár a to hned dvakrát, př. Předota na kanár, př. Šmerák na výstavní andulka a př. Kutlák na výstavní andulka hned třikrát. Celkem zde bylo uděleno na 8 Čc.

Již při posuzování nás provázelo velmi proměnlivé počasí. Nakonec v den výstavy jsme měli štěstí a počasí nám napomohlo k velmi slušné návštěvě. Naší výstavu navštívilo na 530 návštěvníků, z toho 262 platících, zbytek děti. Měli jsme zde velmi hezkou tombolu, byl zabezpečen prodej kuřic, chovatelských potřeb a krmiv. Byla zde možnost dokoupit chovná zvířata do svých chovů. Návštěvníci ale i chovatelé měli možnost ochutnat velmi dobré občerstvení v podobě dršťkové polévky, guláše, klobásky a sladkých koláčků. Určitě si i zde přišli na své, což dokazovala stále plná místnost pro občerstvení. Rád bych poděkoval všem členům ZO, kteří se účastnili přípravy výstavy a podíleli se na jejím klidném průběhu. Také pí. Potůčkové J.a pí. Potůčkové M. za velmi dobře odvedenou práci v kuchyni. Dále děkujeme městu Podbořany za poskytnutou podporu naší ZO. Také patří poděkování předsedovi ZO př. Předotovi za to, jak zvládl veškerou organizaci. V neposlední řadě patří největší poděkování, všem 40 vystavovatelům, za jimi předvedená zvířata. Všem, kteří obdrželi čestné ceny, srdečně gratulujeme a budeme se těšit na další setkání, které proběhne 19. září 2015 opět v areálu naší ZO.                           

                             Zapsal                                         

                         Bohuslav  Potůček