Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Podbořany 18.10.2014

6. 11. 2014

                                                Výstava  Podbořany

Dne 18.10. se konala již po několikáté tradiční podzimní výstava králíků,holubů,drůbeže a exotického ptactva v chovatelském areálu  ZO ČSCH Podbořany pod záštitou města Podbořany. Výstavu obeslalo na 34 vystavovatelů z místní a okolních organizací. Přejímka zvířat proběhla 16.10. ve čtvrtek.V pátek 17.10. proběhlo v dopoledních hodinách samotné posouzení a výstava byla otevřena veřejnosti  v sobotu 18.10. od 8 – 15h. Bylo zde vystaveno na 74ks králíků 13 plemen. Posuzování provedl př. Ekrt a čestné ceny získali: př. Hoffman na kol. BO (žel), př. Nerad na FB (div), př. Nerad na Vss, př. Hejda na kol. Vss, př. Root na kol. Čv, př. Rejzek na kol. Bu, př. Kratochvíl na kol. Kal, př. Laštovka na ČSč, př. Špilar na kol. Čč  a př. Hanzl na kol. ZBbčo.

Holubů bylo vystaveno na 96ks 12 plemen. Posuzování provedl př. Erlich a čestné ceny získali: př. Rabas na Český rejdič, př. Předota na Český bublák, př. Polívka na Slezský barevnohlávek, př. Předota na Moravský pštros žlutý, př. Špilar na Moravský pštros žlutý, př. Kotrba na Koburský skřivan, př. Särközi na Moravská bagdeta, př. Čermák na Lahore černý, př. Čermák na Lahore mléčná a př. Laštovka na Český stavák.

Drůbež byla zastoupena  20 voliérami v kterých bylo ustájeno na 47ks drůbeže 13 plemen. Posuzování zde provedl př. Vilhelm  a čestné ceny získali: př. Kaluja  na Hempšírka měděně červená, př. Kaluja na Žeržejský obr, př. Baštýř na Kočínka černá, př. Rabas na Paduánka zlatá bíle lemovaná, př. Rabas na Staroanglická bojovnice koroptví, př. Kotrba na zdr. Vyndotka koroptví, př. Potůček  na Česká husa.

Exotů a okrasného ptactva bylo vystaveno na 106ks, 16 druhů. Posouzení se zde ujal př. Hetzer. Čestné ceny získali př. Předota na Kanár červený a to hned dvakrát, př. Štěch na Papoušek senegalský, př. Štěch na Agapornis růžohrdlý žlutý, př. Štěch na Kanár žlutý, př. Ernat na Kanár gloster fancy. Dále byli uděleny ještě 2Čc na Výstavní andulky.

Po nepřízni počasí v pátek při posouzení  jsme nakonec měli štěstí a v sobotu, v den výstavy se nám udělalo krásné počasí. Kdo přišel, jistě nelitoval! Pro návštěvníky byla připravená bohatá tombola a chutné občerstvení. Také zde byla možnost dokoupit chovná zvířata pro doplnění svých chovů. Je třeba poděkovat všem členům základní organizace kteří věnovali svůj čas k přípravě a samotnému zajištění klidného průběhu výstavy. Také ženám v kiosku které odvedly velký kus práce. Všem vám patří velké poděkování. Dále patří poděkování městu Podbořany za poskytnutou dotaci na pořádání této výstavy. Pokud máte zájem a chcete si prohlédnout fotografie z naší výstavy  a né jen je, tak navštivte prosím naše stránky www.zocschpodborany.estranky.cz. Velikánké poděkování patří  všem 34 vystavovatelům za jimi předvedená zvířata. Všem kteří obdrželi čestné ceny gratulujeme! Těšíme se na vás a sejdeme se opět  v Květnu 2015.

                           Bohuslav Potůček