Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Podbořany 6.5.2017

8. 5. 2017

                                   Výstava Podbořany

I letos se konala v Podbořanech májová výstava, ovšem ne v zavedeném termínu 1.5., ale nově jsme přistoupili od letošního roku k tomu, že výstava se bude konat vždy první sobotu v květnu. Rádi bychom tomu vtiskli novou tvář. Letošní 51. Ročník výstavy králíků, holubů, drůbeže a exotů nebyl, co se týče obsazení až tak silný, ale opět se ukázalo, když se lidé nadchnou pro společnou věc, dílo se nakonec zdaří k spokojenosti všech. Tradičně v tomto období byla silná exposice králíků, kde si návštěvníci mohli prohlédnout na 85ks o 17 plemenech. V sekci holubi se nakonec sešlo na 60ks o 8 plemenech. U drůbeže jsme měli 14 voliér a v patře u exotů přesně 35ks ptactva. Tuto výstavu podpořilo na 30 vystavovatelů.

Posouzení králíků provedla př. Ing. Krausová a jako adept zde byl př. Gruncl. V této sekci bylo uděleno 9ČC a získali je př. Valtr na Čv, př. Topinka na Kal., př. Pícl mch. na Čsčž, př. Laštovka na Čshav., př. Pícl na Čm, př. Kotrba na kol. Sč, př. Kotrba na Sž, př. Gruncl mch. na Heč a př. Hejda na Rex Dsč. Všem gratuluji a věřím, že se sejdeme i při další výstavě.

V sekci holubi posuzoval př. Erlich a i zde byl adept př. Fiala. Zde bylo uděleno 6ČC a získali je př. Jančík na Staroholandský kapucín, př. Voleský na Moravský pštros červený a žlutý, př. Teinzer na NVH, př. B. Potůček na Český stavák červený sedlatý a př. Rabas na indiána. I zde všem gratuluji a budu se těšit na další měření.

V sekci drůbež se ujal posuzování př. Vilhelm a na tuto sekci bylo vyčleněno 7ČC. Po posouzení je održeli př. Baštýř na Brahmánka žl. kolumbie, př. J. Potůček na Velká velsumka koroptví, př. Hanzl na Australka zdrobnělá, př. Teinzer na faverolka zrobnělá, př. Koštial na Antverpský vousáč, př. Baštýř na Watemalský vousáč a př. Rabas na Paduánka zlatá bíl. lemovaná.

V patře u exotů to byl tuto květnovou výstavu především souboj výstavních andulek. Zde provedl posouzení př. Hecr, který udělil 4ČC . Úspěšný byl opět př. Šmerák, který si odnesl hned 3ČC na své výstavní andulky, jednou ČC mu sekundoval př. Koštial.

I tak se výstava podařila a dle reakcí návštěvníků, se opět líbila. Příchozí měli možnost prohlédnutí všech 4 exposic, dále zde př. Jančík se svými přáteli připravil hezkou přehlídku hub. Byla zde připravena především pro děti tombola, byl zabezpečen prodej krmiv a chovatelských potřeb. V patře se o chod kuchyně starala již stálice našich výstav pí. Neradová a pí. Zárubová. Oběma jim tímto děkujeme za bezproblémový chod kuchyně.  Naší výstavu navštívilo na 166 platících návštěvníků a  zhruba 200 dětí, které si zde přišli také na své.

                                        Za ZO ČSCH Podbořany 

                            Bohuslav Potůček